NEPŘEHLÉDNĚTE


Ubytováváte? Poskytujete nějaké jiné služby? Chystáte zajímavou akci?
NEVÁHEJTE registrujte se bezplatně na našich stránkách!!

Chcete podporit své podnikaní, nebo svou akci? Neváhejte a napište nám.

  Domů   Vyhledej   Aktualizace
    NOVINKY
 
20.12.2018
     Rokytnický OUTDOOR SPORT nabízí půjčovnu, servis a prodej sportovního vybavení. NOVINKA: seřízení vázání, včetně potvrzení pro školní výcviky, pojišťovny atp. na novém stroji.
..............................................
12.12.2018
     aktuality najdete na info.rokytnice.cz
..............................................
29.03.2010
     BEZPLATNÁ REGISTRACE pro ubytovatele a jiné poskytovatele služeb v regionu. Chcete li zaregistrovat a zveřejnit Vaši službu, akci či jinou zajímavost, neváhejte!!
..............................................

 
    POČASÍ
 

 
Rozhledny v Orlických horách Tisk článku   

V listopadu 2010 byla na Anenské vrchu  zprovozněna nová rozhledna s panoramatickým  výhledem 360. Kvalitní fotku Vám přineseme hned jak bude k dispozici.

Orlické hory jsou krásné především v jasných a slunných dnech. Ještě krásnější je můžeme shledat, když vystoupáme na některou z rozhleden:

  • Jiráskova chata s rozhlednou na Dobrošově - je vysoká 24 metrů. Stavba byla započata v září roku 1921 při příležitosti 70. narozenin spisovatele Aloise Jiráska na místě původní 6 metrů vysoké zděné rozhledny a chaty z roku 1895.
  •  

Kramářova chata s rozhlednou na Suchém vrchu u Jablonného nad Orlicí - 32 metrů vysoká vyhlídková věž z let 1931 – 1932 s chatou o 5 let starší a koupalištěm.

Štefanova vyhlídka na Velké Deštné - 5 m vysoká triangulační věž ve tvaru pyramidy z roku 1992 s kruhovým rozhledem byla v roce 2003 zrekonstruována, je o něco vyšší a má trochu jiný vzhled.

Tyršova rozhledna na Kapelském Vrchu  (v novém okně)Tyršova rozhledna na Kapelském vrchu v Žamberku - 20 metrů vysoká rozhledna ve tvaru husitské hlásky, nazývaná též Rozálka, podle v sousedství stojící kaple svaté Rozálie.

Rozhledna ve Skuhrově nad Bělou -  na kopci nad obcí byla na jaře roku 2002 slavnostně otevřena nová rozhledna. Jedná se o 7 m vysokou dřevěnou zastřešenou rozhlednu s dvěma ochozy. Nachází se na hradním ostrohu bývalého hradu v blízkosti skuhrovského kostela, zasvěceného sv. Jakubovi.

 
 


© TH SOFT 2020  
Spediční program   created by Jiří Trojan 2004
__________REKLAMA__________________________________________________________________________

veškerý obsah tohoto serveru, včetně grafické podoby a sw je duševním vlastnictví
provozovatele serveru. Jeho kopírování a komerční využití bez souhlasu provozovatele serveru je zakázáno !

TOPlist