NEPŘEHLÉDNĚTE


Ubytováváte? Poskytujete nějaké jiné služby? Chystáte zajímavou akci?
NEVÁHEJTE registrujte se bezplatně na našich stránkách!!

Chcete podporit své podnikaní, nebo svou akci? Neváhejte a napište nám.

  Domů   Vyhledej   Aktualizace
    NOVINKY
 
20.12.2018
     Rokytnický OUTDOOR SPORT nabízí půjčovnu, servis a prodej sportovního vybavení. NOVINKA: seřízení vázání, včetně potvrzení pro školní výcviky, pojišťovny atp. na novém stroji.
..............................................
12.12.2018
     aktuality najdete na info.rokytnice.cz
..............................................
29.03.2010
     BEZPLATNÁ REGISTRACE pro ubytovatele a jiné poskytovatele služeb v regionu. Chcete li zaregistrovat a zveřejnit Vaši službu, akci či jinou zajímavost, neváhejte!!
..............................................

 
    POČASÍ
 

 
Zřícenina hradu Lanšperk Tisk článku   

Zřícenina hradu Lanšperk se nachází na strmém kuželovitém kopci nad údolím Tiché Orlice. Vznikl jako obranné a správní středisko Podorlicka pravděpodobně v době vlády Přemysla Otakara II. Jeho založení souviselo s kolonizací tohoto kraje, prováděnou pány z Drnholce. Poprvé byl hrad dobyt v roce 1425 a o čtyři roky později znovu. V roce 1451 získal panství Zdeněk Kostka z Postupic, který na hradě pravidelně pobýval, nechal hrad opravit a pravděpodobně i vybudovat nové opevnění předhradí. Poté se zde vystřídalo několik majitelů. Od počátku 16. století se na hradě již trvale nebydlelo. Sídlil tu pouze hejtman či správce, který neměl sílu zabránit chátrání, takže roku 1622 se Lanšperk poprvé připomíná jako pustý. Za Lichtenštejnů sloužilo hradní zdivo jako stavební materiál pro výstavbu v podhradní vsi. V roce 1944 si zříceninu pronajal Klub českých turistů, který tu prováděl zabezpečovací práce a průzkum.

Do dnešní doby se z hradu dochovaly zříceniny obvodové zdi na východní, jižní a severní straně a příčné zdi paláce s valeně sklenutou místností. Prostor je volně přístupný a skýtá krásné výhledy do údolí Tiché Orlice a na celé Orlické hory.


© TH SOFT 2019  
Spediční program   created by Jiří Trojan 2004
__________REKLAMA__________________________________________________________________________

veškerý obsah tohoto serveru, včetně grafické podoby a sw je duševním vlastnictví
provozovatele serveru. Jeho kopírování a komerční využití bez souhlasu provozovatele serveru je zakázáno !

TOPlist