NEPŘEHLÉDNĚTE


Ubytováváte? Poskytujete nějaké jiné služby? Chystáte zajímavou akci?
NEVÁHEJTE registrujte se bezplatně na našich stránkách!!

Chcete podporit své podnikaní, nebo svou akci? Neváhejte a napište nám.

  Domů   Vyhledej   Aktualizace
    NOVINKY
 
20.12.2018
     Rokytnický OUTDOOR SPORT nabízí půjčovnu, servis a prodej sportovního vybavení. NOVINKA: seřízení vázání, včetně potvrzení pro školní výcviky, pojišťovny atp. na novém stroji.
..............................................
12.12.2018
     aktuality najdete na info.rokytnice.cz
..............................................
29.03.2010
     BEZPLATNÁ REGISTRACE pro ubytovatele a jiné poskytovatele služeb v regionu. Chcete li zaregistrovat a zveřejnit Vaši službu, akci či jinou zajímavost, neváhejte!!
..............................................

 
    POČASÍ
 

 
Tip na výlet Tisk článku   

Výchozím místem nám bude turistický přechod Petrovičky - Kamienczyk, kde přejdeme hranici na cestovní pas. Po žluté turistické stezce sejdeme do vesničky Kamienczyk, kde dnes žije necelých 100 obyvatel....

Dochovala se zde lidová architektura 18.století, v podobě dřevěných chaloupek a vzácného dřevěného kostelíka sv. Archanděla Michala. Kostel byl postavený v r. 1710, jedná se o dřevěnou stavbu se sedlovou, šindelovou střechou a vysokou věží s kulatou kopulí. Uvnitř se nachází oltář asi z r. 1720 a kazatelna původem z Lichkova.

Budeme-li pokračovat dále po žluté turistické stezce, po 8 km dojdeme do městečka Miedzylesie (Mezilesí), které leží na řece Nysa Klotzka, na úpatí Bystřických hor. Nejcennější památkou města je barokní zámek na náměstí, postavený v letech 1686 - 1695. Se zámkem sousedí farní kostel Božího Těla s barokní výdobou. Se zámkem je porpojený krytou chodbou nad vchodem do kostela. Lidovou architekturu z 18. století můžeme obdivovat v ulici Sobieskiego. Z původních osmi dřevěných domů tkalců se dochovaly opravené dva. Ve městě stojí ještě další dva kostely. Jeden hřbitovní zasvěcený sv. Barboře v ulici J.Slowackiego a neogotický kamenný kostel, původně evangelický, který najdeme v ulici Wojska Polskiego. V letních horkých dnech je možné se osvěžit v místním koupališti.

Zpět nás čeká stejná cesta. Procházku nám obohatí krásné výhledy do údolí řeky Nysy a na kopce Bystřických hor. Občerstvit se potom můžeme na Kašparově chatě na Adamu, nedaleko hraničního přechodu.


© TH SOFT 2020  
Spediční program   created by Jiří Trojan 2004
__________REKLAMA__________________________________________________________________________

veškerý obsah tohoto serveru, včetně grafické podoby a sw je duševním vlastnictví
provozovatele serveru. Jeho kopírování a komerční využití bez souhlasu provozovatele serveru je zakázáno !

TOPlist